İNKUMU

| Yücel Pansiyon

İnkumu

Doğasının ve geniş plajının etkileyici özelliği, dağın yamacına kurulmuş yazlık evleri ve yöresel restoranlarıyla, cennetten sakin bir köşe olan İnkumu; Bartın şehir merkezine 13 km. uzaklıkta olup araçla ortalama 15 dk. sürüş mesafesindedir. Amasra’ya 30 km, Çakraz’a 38 km uzaklıktadır.

Yemyeşil doğasını görmek ve denize girmek için  binlerce yerli ve yabancı turistin akın ettiği İnkumu,  sadece Bartın  ve bölgenin değil denize kıyısı olmayan başta Ankara gibi birçok şehrin gözdesi konumundadır. Yazın tadını çıkarabileceğiniz  küçük ve şirin bir beldedir İnkumu.

İnkumu Plajı

İnkumu, 3 km uzunluğundaki plajı ve dağın yamacına kurulmuş yazlık evleriyle tam bir sahil kasabası görünümdedir. Plajın kuzeyi Karadeniz, güneyi ise orman denizi ile çevrilidir. İnkumu ormanı bitki çeşitliliği açısından oldukça zengindir. Dolayısıyla yeşilin tonları ormana muazzam bir derinlik verir. Gün batımında, turkuaz ve yeşil renkler üzerine düşen altın sarısı güneş ışınları, seyredenlere büyülü bir ortam sunar.

Yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu için belediyece koruma altına alınan kum zambaklarını bünyesinde barındıran kumsalıyla eşsiz güzelliklere sahip bir beldedir.

İnkumu plajı temizliği ve diğer Akdeniz, Ege ve Karadeniz plajlarına nazaran  korunmuş olması nedeniyle bir çok yerli ve yabancı  turisti ağırlamaktadır. Deniz suyu Haziran ayından Eylül ayına kadar yeterli sıcaklıkta olup yüzmek için uygundur.

Sezon boyunca, restaurant, cafe, yeme,içme ve eğlencesiyle turizme renk katmaktadır.